Büyük Kolej’den online eğitim

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, okulların online eğitime geçmesi kararının ardından Büyük Bursa Kolej’i uzaktan eğitim konusunda hazırlıklarını tamamladı.

LİSE 24.03.2020, 22:43 16.04.2020, 04:02
Büyük Kolej’den online eğitim

Bursa Büyük Kolej 12. Sınıf öğrencilerinin, üniversite sınavı sürecinde geri kalmamaları için canlı yayınlarla eğitime devam edecek.

9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencilerini, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) yönlendirdiklerini, ancak 12. sınıf üniversite hazırlık grupları için canlı yayınlarla eğitimlerini sürdüreceklerini belirten Bursa Büyük Kolej Anadolu Lisesi Müdürü Serpil Ersin, “Önümüzde bir üniversite sınavı gerçeği var. Öğrencilerimizin bu süreçte geri kalmamaları, yarış ortamından kopmaması ve performanslarının düşmemesi gerekiyor. Biz de bunun için okulumuzda oluşturduğumuz stüdyomuzda, her branştan öğretmenlerimizle, sınıflarda derslerin kaldığı yerden, YouTube üzerinden online dersler yapıyoruz. Öğrencilerimize dersler başlamadan önce linkleri gönderiyoruz. Burada 30 dakikalık canlı yayınla ders anlatımı oluyor. Ders anlatımının ardından, öğrencilerimiz WhatsApp gruplarında, öğretmenlerine dersler hakkında sorularını da sorabiliyor” dedi.

Uzaktan eğitim sürecinin uzaması halinde izlenecek okul olarak izleyecekleri yol haritası hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Serpil Ersin, “Bu uzaktan eğitimdeki ilk haftamız ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimizin geri kalmaması için böyle bir yol izledik. Milli Eğitim Bakanlığımız ve Bilim Kurulu’nun yapacağı toplantının ardından, okulların ne zaman açılacağı veya tatilin uzayıp, uzamayacağı belli olacak. Biz de bu karara göre süreci yönlendireceğiz. Eğer uzaktan eğitim süresi uzarsa, canlı yayınlarımızı tüm sınıflarımız için uygulamaya geçirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
35°
açık