Bursa’nın gururu oldu…

Osmangazi Okulları 6.sınıf öğrencisi Reyan Khaznavi, VexRobotics’in Dünya genelinde düzenlediği ve 82 ülkeden öğrencilerin katıldığı yarışmada, Sanal VexVR Okyanus Temizleme Robotunu kodlayarak “Mercan Resifi Temizleme” etkinliğinde Türkiye 1. si oldu.

DİĞER 30.12.2020, 18:08
Bursa’nın gururu oldu…

Hedefe ulaştıracak en doğru kod satırlarını yazmayı başararak, dünya çapında elde edilen en yüksek skor ile Türkiye’yi temsil eden iki öğrenciden biri olmayı başaran Reyan Khaznavi’nin çalışmaları ve Osmangazi Okulları öğrencileri ile velileri, Vex Sanal Robotu kodlayarak toplamda okyanustan 25.345 kg atık çıkardı.

Öte yandan, Osmangazi Okulları öğrencileri, Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası kapsamında 7-13 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Kodlama Saatinde (Computer Sicence Education Week-Hour of Code) farklı etkinlikler gerçekleştirdiler.

Hafta boyunca farkındalık oluşturacak birbirinden farklı Robotik-Kodlama çalışmalarına katılan Osmangazi Okulları öğrencileri, hem kodlama becerilerini geliştirdiler, hem de dünyadaki yaşıtlarıyla yarıştılar.

Yorumlar (0)
26°
açık