Robot Yarışması’nda kazananlar belli oldu

Özel Bursa Kültür Okulları tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen ve büyük çekişmelere sahne olan “Ulusal Robot Yarışması”nda dereceye girenler belli oldu.

DİĞER 21.05.2024, 23:34
Robot Yarışması’nda kazananlar belli oldu

Ülke çapından öğrencilerin yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen ROBOLUTION’24’e ev sahipliği yapan Özel Bursa Kültür Okulları heyecanlı müsabakalara ev sahipliği yaptı. 18- 19 Mayıs tarihlerinde düzenlenen organizasyonda “Mini Sumo”, “Temel Çizgi İzleme”, “Serbest” ve “Junior Serbest” kategorilerde mücadele eden Türkiye’nin bir çok farklı ilinden öğrenciler, robotları ile hünerlerini sergiledi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlerin gelecek vizyonunu ortaya koyan en anlamlı organizasyonlardan biri olarak gerçekleşen yarışmalar, izleyicilere de keyifli anlar yaşattı.

İki günlük yarışmada sonucunda “Mini Sumo” kategorisinde; Doğu Baran Özgün birinci, Fatih Acar ikinci, Erkan Kaşık üçüncü oldu. “Temel Çizgi İzleme” kategorisinde; İsrafil Kılınç birinci, Utkay Bütün ikinci ve Elif Su Dengi üçüncü olurken, “Serbest” kategoride ise; Işıktepe Rüveyde Dörtçelik Ortaokulu Takımı birinciliği elde etti. “Junior Serbest” kategoride ise İrem Karakaş birinci, Süleyman Karaca ikinci, Ahmet Kaan Kayadibi ise üçüncü oldu. Dereceye girenlere ayrıca toplamda 145 bin TL para ödülü de verildi.

Yarışma finalleri sonunda düzenlenen ödül töreni ile derece alan takım ve öğrencilere ödülleri Özel Bursa Kültür Okulları öğretmenleri ve yarışma hakemleri tarafından takdim edildi. Ayrıca organizasyonu sosyal medyadan takip edenler arasında çekilen kuralarla, şanslı izleyicilere çeşitli hediyeler verildi. Program, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

Yorumlar (0)
35°
açık